איטום הבית לקראת החורף

 

למרות שהוא חלש יחסית לעומת חורפים אחרים ברחבי העולם, החורף הישראלי יודע להכות במלוא עצמתו בימי השיא בעונה הזו, מה שגורם ללא מעט נזקים מבניים לבתים פרטיים וגם לדירות בבנייני מגורים משותפים. הנזקים הללו נגרמים לרוב בגלל איטום שנהרס במהלך הזמן ואנשים נוטים להתעלם ממנו, אך כפי שכולנו יודעים, ההתעלמות הזו גורמת לתשלום של מחיר יקר בהמשך החורף. כאשר לא ממגנים ואוטמים את הבית לקראת החורף בצורה מקצועית, הטפטוף שהיה בו שנה שעברה יהפוך לדליפה משמעותית, התריסים הסדוקים יישברו לחלוטין מהרוח והתיקונים שיידרשו לבית עקב הנזקים יעלו הרבה יותר לעומת המחיר ההתחלתי של האיטום והמיגון.

 

מה ניתן לעשות בנידון?

 

הכנה היא הדבר החשוב ביותר בכל הנוגע למיגון הבית לקראת החורף, ועם שירותי איטום מקצועיים אתם יכולים ליהנות מעונה נעימה ובלי נזקים לביתכם. לכן, לקראת החורף הקרב ואפילו לפני החורף הבא, חשוב שתבצעו בדיקה מקצועית בביתכם לאיתור אזורי חולשה שיוכלו להינזק אף יותר בתקופה של גשמים ורוחות, ותזמינו שירותי איטום שיוכלו להסדיר את הבעיות לפני שהן יחמירו.

 

איטום הבית לחורף

 

איטום הבית לקראת החורף – מה חשוב לדעת?

 

איטום הבית הוא מונח נרחב שמתייחס לכמה וכמה סוגים של מיגונים שיש לבצע ברחבי הבית לפני העונה הקרירה בשנה. עבור בתים פרטיים וגם בנייני מגורים משותפים, הגג יכול להוות נקודת תורפה שיש לטפל בה במקרה שנוצרו בה סדקים או חורים. רוחות וגם גשם מרחיבים את החורים הללו וגורמים לדליפות עזות שמביאות להצטברות מים, היווצרות עובש והצפות שאף אחד לא מעוניין בהן.

 

בשלב הבא חשוב לבדוק ולאטום נקודות תורפה נוספות ברחבי הבית שדרכן יכולים לחדור מים או כאלו שיכולות להינזק מרוחות חזקות. תריסים מהווים את אחד הגורמים החשובים ביותר שיש למגן לקראת החורף. על מנת שהפריטים הללו יחזיקו מעמד בעונה הזו, חשוב שתבצעו תיקון תריסים מקצועי שיעזור לאטום אותם מפני איתני הטבע. תיקון מסוג זה יש לבצע הן בתריסים ידניים והן בתריסים חשמליים כך שתוכלו להיות מוגנים בכל עת ובכל יום בחורף.

 

תיקון תריסים חשמליים שאינם עובדים כמו שצריך או כאלו שנוצרו בהם סדקים צריכים להתבצע על ידי מומחים בלבד, שכן ניסיונות לתיקון באופן עצמאי רק יסבו נזקים גדולים יותר. זה נכון גם בכל הנוגע לנושא של תיקון חלונות אלומיניום או אחרים, שגם הם יכולים להוות נקודת תורפה בימי החורף. גומיות חלשות בשולי חלונות, סדקים בזכוכית וכל נזק אחר לפריטים הללו מהווים סכנה בימים בהם יש רוח חזקה וגשם, ולכן יש לטפל בנושא בהתאם. תיקון ואיטום של חלונות נגד מים יאפשר לכם להגן על החדרים בביתכם ולמנוע חדירה של נוזלים שעלולים להסב נזקים כבדים לחלקיהם השונים.

 

מיגון הבית ואיטום מפני מים הם שני דברים חשובים שיש לתת עליהם את הדעת לא כאשר החורף נמצא בעיצומו, אלא לפניו. תיקון תריסים חשמליים, תיקון תריסים ידניים, חלונות ואיטום תיקון ביתכם בצורה מקצועית וחזקה לקראת החורף יכול להגן עליו מפני נזקים משמעותיים שעלולים להביא להוצאות גדולות. אז לקראת החורף, אל תהססו ובדקו כבר היום כיצד אתם יכולים לאטום את ביתכם לפני העונה וליהנות ממנה בלי חשש ובלי נזק למקום החשוב לכם יותר מכל.